Najbolje knjige koje ste procitali-DISKUSIJA

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Najbolje knjige koje ste procitali-DISKUSIJA

Počalji od **Pipilota** taj Sub Avg 22, 2009 4:39 am

Ja svima najtoplije preporucujem Trinaesti pricu Dajane Seterfild ... Ovo je NAJBOLJA knjiga koju sam procitala a vjerujte procitala sam ih mnogo ....

O knjizi :

„Ispričajte mi istinu.“ Jednostavan zahtev, ali dovoljan da do srži u kostima potrese usamljenu, tajanstvenu spisateljicu Vidu Vinter. Zar nije proteklih šest decenija provela pišući izmišljene životne storije koje su joj ne samo proslavile ime i donele bogatstvo, već i sačuvale tajnu njene nasilne i tragične prošlosti? Sad stara i bolesna, Vida Vinter ne može da umakne sopstvenoj životnoj priči, ma koliko bajki isprela.

„Ispričajte mi istinu.“ Te reči iz prošlosti odjekuju i u srcu mlade biografkinje Margaret Li, kojoj tajna vlastitog rođenja, što je od nje skrivaju njeni najmiliji, zadaje neprekidno prisutan bol. Pismom u kojem obećava da će konačno razotkriti dugo čuvanu tajnu svog života, Vida Vinter poziva Margaret na putovanje u prošlost.

Vidina povest nam u duhu gotskog romana oslikava porodicu Ejndželfild: lepu i svojeglavu Izabelu i fatalne bliznakinje Edlin i Emlin. Podležući činima Vidinog pripovedanja, Margaret otkriva da ono baca uznemirujuće svetlo i na njen sopstveni život. Obe žene suočavaju se sa avetima koje ih progone i obe ih na kraju preobražava istina.

**Pipilota**
Edward ti je decko
Edward ti je decko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djuki Cullen taj Ned Avg 23, 2009 2:47 am

Posle Twilight sage,najvise volim da citam Princezine dnevnike,a svidja mi se i Beleznica...
Djuki Cullen
Edward i ti ste najbolji prijatelji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tijana Cullen taj Ned Avg 23, 2009 4:00 am

**Majche** ::The Host, definitivno./ Svima preporucujem ovu knjigu, ja sam je za dva dana procitala, nisam mogla da se odvojim od kompa. Samo sto je knjiga jako emotivna, sinoc sam plakala kroz vise od deset poglavlja bez prestanka... Evo, ukratko, Planeta Zemlja je obuzeta dusama ubacenim u telo ljudi. Duse u tela ubacuju tragaci, sa namerom da stvore svet u kom ce vladati savrsena sloga(jer su duse dobre, ne lazu, itd...) Jos samo par ljudi je ostalo. Wanderer je dusa ubacena u telo devojke po imenu Melanie. Medju onih par ljudi su bili i Melanin brat Dzejmi i Dzared, covek koga Melani voli. Medjutim, Melani je jos uvek jaka u svom telu i Wanderer ne moze da je se resi, stalno cuje njene misli i u mislima moze i da komunicira s njom. I uspeva da vidi Dzejmija i Dzareda. I sad, trebalo bi da ih oda tragacima, ali je ljubav koju Melani prema njima oseca previse jaka, tako da i Wanderer pocinje da ih voli. I umesto da dodje do tragaca i oda ih, Wanderer odlucuje da udovolji Melani i da ih nadje. U tome i uspeva, nakon teskog lutanja, nalazi ih ispod nekog vulkana, gde sad zive sa jos 30-ak preostalih ljudi, medjutim svi vide da je ona dusa, a ne ljudsko bice vise, pa joj niko ne veruje i hoce da je ubiju. Jedino Melanin ujak veruje da je Wanda(tako je zove) dobra i naslucuje da je Melani jos ziva. Melanin brat, Dzejmi, takodje jako zavoli Wandu i Wanda zavoli njega, ali ne jer ga Melani voli, vec ga zavoli 'svojom' ljubavlju. Ubrzo svi osim Dzareda i jos nekog lika koji je mrzi, zavole Wandu. I Wanda im puno pomaze, svi uvide koliko je ona dobra. I tako ona stice prave prijatelje, koji nisu nikad upoznali Melani i koji su zavoleli Wandu zbog onoga sto jeste. Ali, kad Wandin tragac biva uhvacen, ona odlucuje da je spasi, po cenu toga da se njena dusa izvadi iz Melaninog tela i da umre, trazi da bude sahranjena pored dvojice prijatelja koji su tu umrli. Ona tera nekog doktora da joj obeca da ce to uraditi, a da nece reci nikome i on tesko pristaje. Ali Melani ne zeli da Wanda umre, ne zeli da tako dobra osoba prestane da postoji, a Wanda je po prvi put nasla mesto na kome zeli da ostane(zivela je na jos 8 planeta), mesto gde je naucila da voli, gde je stekla prijatelje, ali zna da Melani zasluzuje priliku da se vrati voljenima i spremna je svega da se odrekne.

E kad to odlucuje ja pocinjem da placem i do kraja ne stajem. Knjiga je bolja od Twilighta, po meni, iako mi je Twilight jos uvek puno drazi. Ali ova je stvarno... Fantasticna, nemam reci.
E a ko je napisao tu knjigu??
Tijana Cullen
Edward te je ugrizao
Edward te je ugrizao

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maya taj Sre Avg 26, 2009 8:34 am

Procitala sam neke dobre knjige na raspustu.
Raskosh
Jedan krevet za mene - M. Dz. Hajlend
Maya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miss Bell@ taj Sre Avg 26, 2009 9:28 pm

Tijana Cullen ::
**Majche** ::The Host, definitivno./ Svima preporucujem ovu knjigu, ja sam je za dva dana procitala, nisam mogla da se odvojim od kompa. Samo sto je knjiga jako emotivna, sinoc sam plakala kroz vise od deset poglavlja bez prestanka... Evo, ukratko, Planeta Zemlja je obuzeta dusama ubacenim u telo ljudi. Duse u tela ubacuju tragaci, sa namerom da stvore svet u kom ce vladati savrsena sloga(jer su duse dobre, ne lazu, itd...) Jos samo par ljudi je ostalo. Wanderer je dusa ubacena u telo devojke po imenu Melanie. Medju onih par ljudi su bili i Melanin brat Dzejmi i Dzared, covek koga Melani voli. Medjutim, Melani je jos uvek jaka u svom telu i Wanderer ne moze da je se resi, stalno cuje njene misli i u mislima moze i da komunicira s njom. I uspeva da vidi Dzejmija i Dzareda. I sad, trebalo bi da ih oda tragacima, ali je ljubav koju Melani prema njima oseca previse jaka, tako da i Wanderer pocinje da ih voli. I umesto da dodje do tragaca i oda ih, Wanderer odlucuje da udovolji Melani i da ih nadje. U tome i uspeva, nakon teskog lutanja, nalazi ih ispod nekog vulkana, gde sad zive sa jos 30-ak preostalih ljudi, medjutim svi vide da je ona dusa, a ne ljudsko bice vise, pa joj niko ne veruje i hoce da je ubiju. Jedino Melanin ujak veruje da je Wanda(tako je zove) dobra i naslucuje da je Melani jos ziva. Melanin brat, Dzejmi, takodje jako zavoli Wandu i Wanda zavoli njega, ali ne jer ga Melani voli, vec ga zavoli 'svojom' ljubavlju. Ubrzo svi osim Dzareda i jos nekog lika koji je mrzi, zavole Wandu. I Wanda im puno pomaze, svi uvide koliko je ona dobra. I tako ona stice prave prijatelje, koji nisu nikad upoznali Melani i koji su zavoleli Wandu zbog onoga sto jeste. Ali, kad Wandin tragac biva uhvacen, ona odlucuje da je spasi, po cenu toga da se njena dusa izvadi iz Melaninog tela i da umre, trazi da bude sahranjena pored dvojice prijatelja koji su tu umrli. Ona tera nekog doktora da joj obeca da ce to uraditi, a da nece reci nikome i on tesko pristaje. Ali Melani ne zeli da Wanda umre, ne zeli da tako dobra osoba prestane da postoji, a Wanda je po prvi put nasla mesto na kome zeli da ostane(zivela je na jos 8 planeta), mesto gde je naucila da voli, gde je stekla prijatelje, ali zna da Melani zasluzuje priliku da se vrati voljenima i spremna je svega da se odrekne.

E kad to odlucuje ja pocinjem da placem i do kraja ne stajem. Knjiga je bolja od Twilighta, po meni, iako mi je Twilight jos uvek puno drazi. Ali ova je stvarno... Fantasticna, nemam reci.

Stephenie Meyer....ajme moram pročitati tu knjigu---preveli su je ka o "Posjetioc" ili tak nekako....
Miss Bell@
Edward i ti imate cerku
Edward i ti imate cerku

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od robbesed girl taj Čet Avg 27, 2009 11:15 am

Orkanski visovi definitivno najljepsi roman koji sam procitala. A zanimljiva cinjenica je da je Emily Bronte napisala samo taj roman.
robbesed girl
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bella Potter taj Sub Avg 29, 2009 1:38 am

Ubedljivo najbolje su mi sve Hp knjige! Zatim Kupoholicarka, zatim "Cerka moje najbolje prijateljice" , "Ludo zaljubljena" , "Zato sto te volim"..... Obozavam da citam knjige tako da ima jos omiljenih........Smile
Bella Potter
Edward ti je decko
Edward ti je decko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alice Stryder taj Sub Avg 29, 2009 1:41 am

Miss Bell@ ::
Tijana Cullen ::

Stephenie Meyer....ajme moram pročitati tu knjigu---preveli su je ka o "Posjetioc" ili tak nekako....

Pa zar ima da se kupi???

...Because I love you. <333
Alice Stryder
Edward Mod
Edward Mod

http://www.alice-cullen-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dark-Princess taj Sub Avg 29, 2009 7:11 am

Paulo Koeljo- 11 minuta

Prilicno dobra knjiga....
Evo o cemu se radi:
Marija je devojka cije srce biva slomljeno vec posle prvih susreta sa ljubavlju i ona veoma rano gubi nadu da ce pronaci pravu ljubav.Odlazi u Zenevu misleci da ce se obogatiti i postati slavna,ali zavrsava radeci kao prostitutka.U Zenevi je njeno pesimisticko vidjenje ljubavi stavljeno na probu kada slucajno upoznaje mladog zgodnog slikara....

Svakako procitajte ☮
Dark-Princess
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naida taj Uto Sep 01, 2009 2:20 am

Twilight
naida
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tamaraaa taj Čet Sep 03, 2009 12:01 pm

hm, princezini dnevniciii ... i Twilight naravno.
Tamaraaa
Upoznala si Edwarda
Upoznala si Edwarda

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od evangelice taj Pon Sep 07, 2009 6:21 am

twilight saga i od nore roberts veceras i zauvijek... <3
evangelice

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ~Gu!lty Pleasure~ taj Sre Sep 09, 2009 1:53 am

Sem Twilight sage knjige koje volim su:
Poslednja knjiga-Zoran Zivkovic
Gricka vjestica (svih 7 dijelova)-Marija Juric Zagorka
Da me barem mozes vidjeti- Cecelia Ahern
ima jos dobrih knjiga ali meni su ove extra..
~Gu!lty Pleasure~
Edward ti je decko
Edward ti je decko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Danger magnet taj Pet Sep 11, 2009 10:49 pm

ja bih preporucila knjigu Devojcice...knjiga je bas lepa i dirljiva
Danger magnet
Edward te je ugrizao
Edward te je ugrizao

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sanja***TEAM EDWARD*** taj Pet Sep 11, 2009 11:14 pm

Tri metra iznad neba je moja omiljena knjiga pored TWILIGHT sage.To je predivna prica o zivotu mladih i njihovih roditelja u velegradu[Rimu].Prica prati Babi,ugladjenu bogatu devojku,i Stepa,razuzdanog huligana na motoru,koji se uprkos svojim razlicitim "klasama'' zaljubljuju.Kraj je veoma tuzan,ali ova knjiga je definitivno vredna citanja.Postoji i drugi deo koji se zove "Zelim te".Pisac je Federico Moccia.
Sanja***TEAM EDWARD***
Upoznala si Edwarda
Upoznala si Edwarda

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mrs. Cullen taj Sub Sep 12, 2009 3:41 am

1 i 4 dio Sumraka i Den Braun-Da Vincijev kod.... :D
Mrs. Cullen

http://www.twilightsagga.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od evita taj Pet Sep 18, 2009 8:32 pm

anđeli i demoni,de vinchijev kod, velika obmana sve od sidneya sheldona, sve od stephenie meyer
evita
Preselila si se u Forks
Preselila si se u Forks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od **Pipilota** taj Sub Sep 19, 2009 4:56 am

Dark-Princess ::Paulo Koeljo- 11 minuta

Prilicno dobra knjiga....
Evo o cemu se radi:
Marija je devojka cije srce biva slomljeno vec posle prvih susreta sa ljubavlju i ona veoma rano gubi nadu da ce pronaci pravu ljubav.Odlazi u Zenevu misleci da ce se obogatiti i postati slavna,ali zavrsava radeci kao prostitutka.U Zenevi je njeno pesimisticko vidjenje ljubavi stavljeno na probu kada slucajno upoznaje mladog zgodnog slikara....

Svakako procitajte ☮

Procitala i odusevljena sam ... Knjiga je za
**Pipilota**
Edward ti je decko
Edward ti je decko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zaida taj Sub Sep 19, 2009 4:58 am

Fantasy knjige Cassandre Clare-The Mortal Instruments serijal :3:
Zaida
Edward ti je decko
Edward ti je decko

http://huntgames.blog.hr

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milicalicious taj Sub Sep 19, 2009 11:45 pm

Harry Potter(svi delovi, ali 7.mi je nekako najdrazi), princezin dnevnik(svi izdati delovi kod nas), klika(sve 5 knjige koje su prevele).... A twilight nisam citala, moji mi mi ne daju da je kupim, jer nemaju pojma o cemu se radi i ne zele ni da znaju jer cim su culi da ima vampiri odmah su posizeli....
Milicalicious
Edward ti je spasao zivot

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od *Darija...* taj Pet Sep 25, 2009 1:35 am

Ma ti kupi, pa kud pukne da pukne Smile Ne mogu ti nista kad si vec kupila :D
*Darija...*
Immortal forever
Immortal forever

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milicalicious taj Pet Sep 25, 2009 10:00 am

nisam kupila, skinula sam ih sa neta i kad sam im rekla nista nisu mogli da kazu(rekla sam da sam ih kupila.lol), ali i dalje ne podrzavaju to da ih ja citam, ali uvek isteram svoje!!!
Milicalicious

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od *Trust Me~I Lie* taj Sub Sep 26, 2009 3:18 am

Mene kada su moji putali o čemu ja to toliko stalno pričam i kada sam im rekla da je o vampirima nisu bili uopšte oduševljeni. Onda ja morala objašnjavati da je to nešto ljubavno
Sad smo na zelenoj grani.. :D
*Trust Me~I Lie*
*With Edward forever and ever*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lady Cullen taj Sub Sep 26, 2009 3:57 am

Sumrak, Harry Potter, i Zauwek...

Meni je mama kupila swe knjige... A brat nece da ih prochita jer ima wampiri i wukodlaci, a nema klanja!! -.-

Idiot!
Lady Cullen

http://www.tokiohotelserbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od *Trust Me~I Lie* taj Sub Sep 26, 2009 4:00 am

Izvini što ti kažm ovo ali jeste :D
Moj brat isto nije htio da pročita kada je čuo da je ljubavno magarac.
*Trust Me~I Lie*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: